×
×

Piotr Rybczyński nowym dyrektorem ZDP

 

- Oddałem Zarząd Dróg Powiatowych w bardzo dobre ręce - mówi dotychczasowy dyrektor ZDP Jacek Dziatkiewicz o swoim następcy - Piotrze Rybczyńskim. Nowy dyrektor ZDP zdążył już dobrze poznać tę jednostkę, gdyż od 1,5 roku był jej wicedyrektorem. Wcześniej przez przez wiele lat pracował w Zarządzie Dróg Miejskich w Opolu. Był tam zastępcą dyrektora.

Piotr Rybczyński z ZDM był związany 30 lat. Budowy bądź remonty większości obwodnic, mostów,  wiaduktów  jakie znamy w Opolu, największe budowy i remonty dróg w mieście były realizowane za jego kadencji i pod jego nadzorem.

-  Zyskaliśmy więc znakomitego fachowca, z przebogatym doświadczeniem - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski. - Cieszę się, że udało się go pozyskać do współpracy i to już 1,5 roku temu. Przy realizacji naszych inwestycji też mieliśmy okazję przekonać się, że to była bardzo dobra decyzja. Niezaprzeczalnie wartością dodaną jest to, że Piotr Rybczyński posiada również uprawnienia w zakresie projektowania dróg i mostów oraz do ich nadzorowania. Życzę mu powodzenia w realizacji planów.

Piotr Rybczyński jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku budownictwo lądowe. Zanim trafił do ZDM, po studiach pracował w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Opolu, a konkretnie w oddziale w Niemodlinie, następnie w Przedsiębiorstwie Budowy Dróg i Mostów w Niemodlinie.

- Zdaję sobie sprawę z oczekiwań i możliwości względem infrastruktury drogowej – mówi Piotr Rybczyński. - Kluczowe jest dla niego pozyskiwanie pieniędzy na inwestycje z zewnątrz i współpraca z gminami przy podejmowaniu kolejnych inwestycji. Więcej o planach Piotra Rybczyńskiego  związanych z objęciem nowego stanowiska - wkrótce.

Piotr Rybczyński ma olbrzymie doświadczenie inwestycyjne, wiele pomysłów  i nadzieję na zmiany systemowe w finansowaniu inwestycji drogowych w powiatach, by więcej pomysłów związanych z poprawą infrastruktury drogowej miało szansę na realizację.