×
×

Rekordowa inwestycja w Polskiej Nowej Wsi

Przebudowa drogi w Polskiej Nowej Wsi, zakończona w grudniu ubiegłego roku, to  rekordowa inwestycja jeśli chodzi o koszty. Jej wartość to 16 mln zł. - Sto procent finansowania pochodzi z budżetu Państwa i dziś (tj. 19 stycznia) finalizujemy rozliczenie tego zadania - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

- Za mną spotkanie związane z podsumowaniem inwestycji zakończonej w ostatnich dniach grudnia - dodaje starosta. - Wzięła w nim udział Zofia Kotońska, radna Powiatu Opolskiego i wicedyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Rybczyński.
 
Droga została całkowicie przebudowana do szerokości 7 m częściowo w nowym śladzie (używając terminologii drogowców), wraz kanalizacją, podbudową, chodnikiem na jednym z odcinków oraz ścieżką rowerową. Najważniejsze było podniesienie nośności i teraz droga jest przystosowana do ciężkiego transportu.
 
To była bardzo potrzebna inwestycja, z wielu względów, ale przede wszystkim dlatego, że była bardzo wąska, z wieloma ubytkami w nawierzchni.
Ze względu na to, że przebudowa została w całości sfinansowana ze środków rządowych, Powiat przygotował dokumentację, przetarg, wyłonił wykonawcę i odebrał inwestycję.
 
Dziękuję za wkład radnych Powiatu Opolskiego i Zarządu Dróg Powiatowych w doprowadzenie do realizacji przebudowy w Polskiej Nowej Wsi.