×
×

Podsumowanie dwóch etapów inwestycji w Goszczowicach

znaki_strona_www_org_border.png

Nowy chodnik i nawierzchnia, przebudowa oświetlenia i zjazdy na posesje – to efekt drugiego etapu przebudowy drogi 1522 w Goszczowicach. Na spotkaniu w internacie Zespołu Szkół w Tułowicach podsumowano obydwa etapy  inwestycji, które łącznie  kosztowały 1,2 mln zł.

Połowę tej kwoty pokrył ze swojego budżetu Powiat Opolski, połowę - dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Odpowiednio wcześnie przygotowaliśmy projekty, by móc starać się o dofinansowanie - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

W spotkaniu uczestniczył wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, sekretarz gminy Tułowice Wiesław Księski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Jacek Dziatkiewicz, jego zastępca Piotr Rybczyński i sołtys Goszczowic Andrzej Pochopień. W tym roku na Opolszczyźnie w ramach RFRD wydano 57 milionów złotych – podsumował wojewoda.  

-  Wybudowany w drugim etapie chodnik i wymiana nawierzchni poprawiają bezpieczeństwo na uczęszczanym odcinku od skrzyżowania z drogą gminną w kierunku boiska, placu zabaw i cmentarza – mówi starosta. - Poprzedni etap to budowa chodnika wraz z przebudową drogi od dworca PKP do remizy – mówi Henryk Lakwa starosta opolski.

Całkowity koszt I etapu to 524 945, 80 tys. zł. Dofinansowanie: 262 472,90 zł. Wykonano wówczas nową nawierzchnię. Droga została odwodniona. Przebudowano sieć telekomunikacyjną i światłowodową a także oświetlenie. Przede wszystkim jednak zbudowano chodnik, którego tu dotychczas nie było.

 

PDFGoszczowice I i II etap podsumowanie RFRD prezentacja.pdf (4,10MB)