×
×

Rozbudowa drogi w Domecku zakończona

Kolejna z tegorocznych inwestycji drogowych zakończona i oficjalnie otwarta. Chodzi o rozbudowę ul. Opolskiej w Domecku, gmina Komprachcice. Koszt to prawie 3 mln złotych, z czego 2 mln zł pochodzi z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.
 
- Już planujemy kolejne inwestycje, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, ale jako powiat zarządzamy jedną z najdłuższych sieci dróg na tle innych powiatów województwie, to jest podkreślam ponad 540 km - zaznacza starosta Henryk Lakwa. - Przy tak rozległej sieci nie jest możliwe zrealizowanie wszystkich oczekiwanych inwestycji w krótkim, biorąc pod uwagę możliwości finansowe powiatów. A chcę podkreślić, że zdecydowana większość pieniędzy przeznaczanych co roku na inwestycje idzie właśnie na drogi. Jednocześnie systematycznie pozyskujemy dofinansowania na ten cel.
 
Co do zakresu prac, gruntowny remont ulicy Opolskiej w Domecku będącej fragmentem drogi powiatowej nr 1754 O obejmował budowę kanalizacji, chodnika wraz ze zjazdami oraz wykonanie jezdni i poboczy.
 
W ramach działań przeprowadzono też odmulenie istniejącego rowu, oczyszczenie przepustów, regulację studzienek, przebudowę sieci telekomunikacyjnej czy budowę oświetlenia przejścia dla pieszych i punktów oświetlenia drogowego.
 
Dzięki budowie chodnika przy ul. Opolskiej w Domecku odcinek  ten stał się dużo bezpieczniejszy, tym bardziej, że remontowany odcinek znajduje się w okolicach kościoła, przedszkola i szkoły podstawowej. Oprócz tego wjazd od strony Chrząszczyc na ul. Opolską po modernizacji drogi jest o wiele bezpieczniejszy dla pieszych, rowerzystów i samochodów - podkreśla Henryk Lakwa.
 
domecko1.jpeg