WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

System wstępnego ważenia pojazdów w gminie Niemodlin

W gminie Niemodlin zaczął działać system wstępnego ważenia pojazdów, którego zadaniem jest wyłapywanie przeciążonych samochodów ciężarowych. Punkt kontrolny na drodze nr 1507 Magnuszowice - Grodków budżet powiatu kosztował prawie 430.000 zł.. Uroczystego otwarcia dokonali starosta opolski Henryk Lakwa i wicestarosta Leonarda Płoszaj. Według drogowców system wag ma zapobiec niszczeniu przez zbyt ciężkie pojazdy, wyremontowanych tras, a także poprawić bezpieczeństwo na drodze. W spotkaniu udział wzięli również Krzysztof Wysdak członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Jan Książek Opolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, Jacek Dziatkiewicz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawiciele inwestora.