WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

System wstępnego ważenia pojazdów w gminie Niemodlin

W gminie Niemodlin zaczął działać system wstępnego ważenia pojazdów, którego zadaniem jest wyłapywanie przeciążonych samochodów ciężarowych. Punkt kontrolny na drodze nr 1507 Magnuszowice - Grodków budżet powiatu kosztował prawie 430.000 zł.. Uroczystego otwarcia dokonali starosta opolski Henryk Lakwa i wicestarosta Leonarda Płoszaj. Według drogowców system wag ma zapobiec niszczeniu przez zbyt ciężkie pojazdy, wyremontowanych tras, a także poprawić bezpieczeństwo na drodze. W spotkaniu udział wzięli również Krzysztof Wysdak członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Jan Książek Opolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, Jacek Dziatkiewicz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawiciele inwestora.