WAŻNA INFORMACJA: Nieobecność Rzecznika Konsumentów w dniu 29.09.2022 r.***Uwaga! Chwilowy brak dzienników budowy za 10,00 zł i 25,00 zł. Za utrudnienia przepraszamy***Zmiana w Prawie budowlanym***UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Krok w nowy szkolny rok

Dzisiaj rok szkolny rozpoczęły cztery szkoły średnie prowadzone przez Powiat Opolski. - Miałem przyjemność przywitać uczniów i nauczycieli w jednej z nich - Pomologii Prószków. Sala gimnastyczna była wypełniona do ostatniego miejsca. Pomologia przyjęła bowiem rekordową liczbę uczniów. Są wśród nich także uczniowie z Ukrainy - mówi Henryk Lakwa. 
 
- Uczniom i nauczycielom z naszego powiatu życzę powodzenia w nowym roku szkolnym. Tego samego życzę pracownikom obsługowo - administracyjnym. Za nami zadowalający wynik rekrutacji do naszych szkół, przed nami sporo wyzwań związanych z ich bieżącym utrzymaniem. 
Moi współpracownicy wzięli udział w inauguracji roku szkolnego w pozostałych naszych szkołach - dodaje starosta. - A poniżej nieco zdjęć z inauguracji roku szkolnego w Pomologii.
 
W inauguracji roku szkolnego w pozostałych naszych szkołach udział wzięli: w Zespole Szkół w Ozimku - wicestarosta Leonarda Płoszaj, w ZS w w Tułowicach - Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego i w ZS w Niemodlinie - Stanisława Brzozowska, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.