×
×

Kładka w Turawie otwarta!

 
 

Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowej kładki pieszo-rowerowej na Małej Panwi w Turawie. Inwestycja za prawie 4 mln złotych poprawi bezpieczeństwo, a przede wszystkim, kiedy dojdzie już do remontu mostu pozwoli przemieszczać się czy to do szkoły, czy do Urzędu Gminy.
 
- Z budżetu powiatu przeznaczaliśmy na ten cel prawie milion złotych, 850 tysięcy dało Ministerstwo Infrastruktury, z kolei 1,9 mln zł pochodzi Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O tym, jak ważne było to zadanie najlepiej świadczyła liczba mieszkańców uczestniczących w dzisiejszym otwarci i ich radość z możliwości korzystania z nowego przejścia - mówi starosta Henryk Lakwa.

"Jest dla nas bardzo ważna, bo łączy dwa brzegi rzeki, na których znajdują się ważne instytucje - mówiła w rozmowie z mediami Teresa Żulewska, sołtys Turawy. - Na jednym jest bowiem szkoła, przedszkole, hala sportowa i boisko, a na drugim m.in. urząd, poczta czy ośrodek zdrowia. Oczywiście skorzystają z niej też turyści. Cieszymy się, że powstała".

Kładka wpłynie też na poprawę bezpieczeństwa, ze względu na to, że most nad Małą Panwią nie jest przystosowany dla pieszych i rowerzystów, bo biegnący po nim chodnik jest bardzo wąski.

- Zatem rozdzielenie ruchu samochodowego od ruchu pieszych i rowerzystów było po prostu konieczne - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

 

W otwarciu budowli, ze strony powiatu, oprócz starosty, wzięli udział - Henryk Zapiór, członek Zarządu Powiatu Opolskiego i Piotr Rybczyński, wicedyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu.