×
×

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje

Powiat Opolski przystąpił do uruchomionego przez PFRON programu Samodzielność - Aktywność - Mobilność!": "Dostępne mieszkanie" i "Mieszkanie dla Absolwenta", w których będzie można uzyskać dofinansowania. - Już teraz informujemy o tych programach, by zainteresowani mogli zapoznać się z warunkami, po otrzymaniu funduszy z PFRON poinformujemy o terminach składania składania wniosków - mówi Iwona Rejnhardt, dyrektor naszego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu.    

Oba programy, uruchomione przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych, mają pomóc zwiększyć niezależność i ułatwić aktywności zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością. W przypadku programu "Mieszkanie dla Absolwenta" osoby, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i są absolwentami mogą się starać o dofinansowanie przez 3 lata  kosztów wynajmu mieszkania lub domu wolnego od barier architektonicznych.

Natomiast w przypadku programu "Dostępne mieszkanie”, dofinansowanie dotyczy dopłaty do zakupu mieszkania bez barier architektonicznych i – co ważne – w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem.

Wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane i obsługiwane wyłącznie w formie elektronicznej w ramach znanego Państwu systemu obsługi wsparcia (SOW) finansowanego ze środków PFRON.

Oto przydatne linki:

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/

Więcej informacje w sprawie ww. programów można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu:

ul. Książąt Opolskich 27
45-005 Opole
Telefon: 77 44 20 504
Faks: 77 44 10 505
E-mail:  pcpropole@pcpropole.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek – 7:30 – 17:00
wtorek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek: 7:30 – 14:00

mieszkaniePCPR.jpeg