WAŻNA INFORMACJA: Nieobecność Rzecznika Konsumentów w dniu 29.09.2022 r.***Uwaga! Chwilowy brak dzienników budowy za 10,00 zł i 25,00 zł. Za utrudnienia przepraszamy***Zmiana w Prawie budowlanym***UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

Pozbywamy się kopciucha. Wymiana systemu ogrzewania w DPS

Trwa budowa instalacji gazowej w prowadzonym przez powiat Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. Znaczna część prac została już zrealizowana. - To był jedyny nasz obiekt opalany węglem - zaznacza starosta Henryk Lakwa. - Dokumentacja do wymiany ogrzewania na gazowe była wcześniej przygotowana. Długo przed podwyżkami energii. Będzie i tak taniej, niż przy opalaniu węglem, a przede wszystkim ekologicznie. Dodam tylko, że wcześniej w ramach modernizacji prowadzonych w innych budynkach na terenie DPS zastosowaliśmy fotowoltaikę i pompy ciepła - dodaje starosta.

Budowa instalacji gazowej w DPS w Prószkowie to prawie 800 tys.zł, a promesa z Polskiego Ładu na dofinansowanie do tej inwestycji to 666 tys. zł.

Na zdjęciach: dyrektor DPS Ryszard Ciupek.