WAŻNA INFORMACJA: Nieobecność Rzecznika Konsumentów w dniu 29.09.2022 r.***Uwaga! Chwilowy brak dzienników budowy za 10,00 zł i 25,00 zł. Za utrudnienia przepraszamy***Zmiana w Prawie budowlanym***UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Budowa kładki na finiszu. Przed nami odbiory techniczne

- Kładka wzdłuż mostu w Turawie jest już prawie gotowa. Przed nami  jeszcze  odbiory techniczne. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i mamy nadzieję, że do końca sierpnia uda się oddać tę ważną inwestycję do użytku – mówi starosta opolski Henryk Lakwa.

- Przypomnę, że budowa  kładki rozwiązuje dwa ważne problemy:  po pierwsze, w ogromnym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, ponieważ  pozwoli oddzielić ruch pieszych i rowerzystów od ruchu samochodowego na moście, po drugie, wkrótce konieczny będzie remont zabytkowego mostu i wówczas -  gdyby nie było kładki – mieszkańcy na czas remontu zostaliby odcięci od drugiej części miejscowości.. Krótko mówiąc - żeby wyremontować most, konieczna była budowa kładki – podkreśla Henryk Zapiór, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.  

Koszt budowy kładki  to blisko 4 mln zł. Z własnego budżetu Powiat Opolski przeznaczył prawie 1 mln zł, z rezerwy subwencji ogólnej  Ministerstwa Infrastruktury prawie drugie tyle i ok 1,9 mln zł zł Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.