WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

XX Jubileuszowy Konkurs Literacki "Ze Śląskiem na ty"

Złote Pióro - wyróżnienie specjalne. foto: Stanisław Błachowicz
Foto: Stanisław Błachowicz

W tym roku Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty” obchodził jubileusz  – dwudzieste urodziny. Celem tego zacnego konkursu jest kształtowanie  i popularyzowanie wiedzy o historii naszego regionu, naszej Małej Ojczyzny, a ideą gromadzenie różnorakich zapisów, wspomnień i opowieści dotyczących szerokorozumianej tematyki śląskiej i zachowanie gwary.
Starostwo Powiatowe w Opolu włączyło się w upamiętnienia tego pięknego jubileuszu fundując nagrody specjalne. Starosta opolski Henryk Lakwa w czasie koncertu galowego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera wręczył  paniom Krystynie Popandzie i Renacie Polak – wyróżnienia specjalne - Złote Pióra.