WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

XX Jubileuszowy Konkurs Literacki "Ze Śląskiem na ty"

Złote Pióro - wyróżnienie specjalne. foto: Stanisław Błachowicz
Foto: Stanisław Błachowicz

W tym roku Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty” obchodził jubileusz  – dwudzieste urodziny. Celem tego zacnego konkursu jest kształtowanie  i popularyzowanie wiedzy o historii naszego regionu, naszej Małej Ojczyzny, a ideą gromadzenie różnorakich zapisów, wspomnień i opowieści dotyczących szerokorozumianej tematyki śląskiej i zachowanie gwary.
Starostwo Powiatowe w Opolu włączyło się w upamiętnienia tego pięknego jubileuszu fundując nagrody specjalne. Starosta opolski Henryk Lakwa w czasie koncertu galowego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera wręczył  paniom Krystynie Popandzie i Renacie Polak – wyróżnienia specjalne - Złote Pióra.