WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Prószkowska Pomologia przed szansą powrotu do świetnej przeszłości

30 października prószkowską Pomologię odwiedziła dr Marianne Altmann. Towarzyszyli jej pracownicy Uniwersytetu Opolskiego z panią kanclerz Ewą Rurynkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli również założyciel ogrodu Botanicznego w Mikołowie profesor Wiesław Włoch, pan Józef  Pilarczyk były minister rolnictwa i rozwoju wsi, przedstawiciele Fundacji wspomagającej działania Uniwersytetu Opolskiego, burmistrz Prószkowa Róża Malik z pracownikami oraz starosta opolski Henryk Lakwa . Spotkanie miało charakter poglądowy i roboczy. Służyło przedstawieniu dr M. Altmann, która jest właścicielką dużej firmy doradczo - marketingowej z siedzibą w Luksemburgu CO CONCEPT, założeń utworzenia na bazie Pomologii centrum szkoleniowo - badawczego i rolno - spożywczego, czyli ośrodka, w którym będą mogli kształcić się studenci, naukowcy będą przerowadzać badania, a pracownicy naukowi służyć głosem doradczym rolnikom i sadownikom. Projekt powrotu Pomologii do przeszłości sadowniczej i rolniczej realizowany jest przy współpracy Uniwersytetu Opolskiego, Gminy Prószków i Powiatu Opolskiego.