×
×

Letni festyn w Krasiejowie "Z dinozaurem w tle"

Letni festyn w Krasiejowie  „Z dinozaurem w tle” to impreza z wieloletnią tradycja, a w tym roku związana z potrójnym jubileuszem: 730 lat Krasiejowa, 130 lat tamtejszej OSP i 65  lat KS Krasiejów. – Było to wydarzenie wyjątkowe nie tylko ze względu na splot trzech ważnych dla mieszkańców rocznic, ale ze względu na niesamowitą oprawę i program, przygotowany przez organizatorów, którym ogromnie dziękuję za zaproszenie i z całego serca gratuluję  – podkreśla wicestarosta Leonarda Płoszaj.

Organizatorzy, a było to Stowarzyszenie Miłośników Krasiejowa, Sołtys i Rada Sołecka OSP, KS Krasiejów oraz DFK, zadbali o nietuzinkowe atrakcje, jak m.in. walki rycerskie z możliwością zwiedzenia obozowiska, występy zespołu „Akces”, turniej piłki nożnej, konkurs rzutów karnych,  strażacka ścieżka edukacyjna, przemarsz orkiestry dętej. Każdy wieczór kończył się akcentem biesiadnym, od piątkowego przeglądu po niedzielną rewię i galę. Pamiętano też o ofiarach II wojny światowej z Krasiejowa i okolic. W trzecim dniu festynu, po mszy św. Odpustowej złożono wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym poległych.

Wśród zaproszonych gości byli również radni Powiatu Opolskiego - Antoni Gryc, Marek Korniak i Krzysztof Koźlik, który nie po raz pierwszy wystąpił w roli prowadzącego to ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie.

Bogatą galerię zdjęć z trzydniowego festynu można obejrzeć na stronie: www.krasiejow.pl

Zdjęcie rycerzy: Opolskie Bractwo Rycerskie
krasiejowwice1.jpegkrasiejow1.jpeg