WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Dzień Białej Laski w powiecie opolskim

23 października 2013 kilkudziesięciu niewidomych i niedowidzących mieszkańców powiatu opolskiego, wzięło udział w obchodach Dnia Białej Laski w powiecie opolskim. Zaproszenie przyjęła również Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski, która na co dzień stara się wspierać działające w powiecie Koło Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących. - Święto jest dla nas bardzo ważne, bo przypomina zdrowemu społeczeństwu, że niewidomi, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele, bez ograniczeń - powiedział Tadeusz Kolbusz, przewodniczący koła niewidomych. Obchody Dnia Białej Laski były dla niewidomych nie tylko okazją do spotkania się i porozmawiania. Podczas uroczystości wróżniono dyplomamy osoby, które wspierają niewidomych w codziennym niełatwym życiu.