WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Dzień Białej Laski w powiecie opolskim

23 października 2013 kilkudziesięciu niewidomych i niedowidzących mieszkańców powiatu opolskiego, wzięło udział w obchodach Dnia Białej Laski w powiecie opolskim. Zaproszenie przyjęła również Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski, która na co dzień stara się wspierać działające w powiecie Koło Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących. - Święto jest dla nas bardzo ważne, bo przypomina zdrowemu społeczeństwu, że niewidomi, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele, bez ograniczeń - powiedział Tadeusz Kolbusz, przewodniczący koła niewidomych. Obchody Dnia Białej Laski były dla niewidomych nie tylko okazją do spotkania się i porozmawiania. Podczas uroczystości wróżniono dyplomamy osoby, które wspierają niewidomych w codziennym niełatwym życiu.