×
×

Fundacja Rozwoju Śląska obchodziła jubileusz

Fundacja Rozwoju Śląska obchodziła Jubileusz. Działa 30 lat i odnotowuje nieustanny progres. W tej chwili to jeden z największych funduszy pożyczkowych w kraju. Zajmuje ważne miejsce na mapie instytucji otoczenia biznesu w regionie i w Polsce.

Fundacja plasuje się na dziesiątym miejscu wśród ponad osiemdziesięciu podobnych funduszy pożyczkowych w województwie opolskim (według zestawienia przygotowanego przez zrzeszenie takich organizacji).
Podsumowując pomoc udzieloną przez ostatnie trzydzieści lat, Fundacja Rozwoju Śląska przekazała przedsiębiorcom w ramach swojej działalności 876 mln zł w ramach ponad 5400 pożyczek, jako regionalna instytucja finansująca - pół miliarda złotych.
 
- Jubileusz, w którym miałem zaszczyt i przyjemność uczestniczyć, był okazją, żeby wspomnieć, podsumować i szczerze pogratulować wszystkich działań prowadzonych przez te wszystkie lata na rzecz wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw oraz mniejszości niemieckiej, poprzez realizację przedsięwzięć społecznych, infrastrukturalnych i biznesowych, które miały również pozytywny wpływ na rozwój lokalnych wspólnot i firm w naszym województwie – mówi Krzysztof Wysdak - członek Zarządu Powiatu Opolskiego
- Pozostajemy pod wrażeniem wszystkich działań realizowanych przez Fundację, obserwując towarzyszącą tym działaniom wizję, konsekwencję, zaangażowanie i progres. Razem ze starostą Henrykiem Lakwą, gratulujemy pozycji jaką zyskała Fundacja, przy jednoczesnej konsekwentnej realizacji wyznaczonej przed laty misji i celów. – I nadal życzymy spełnienia wszystkich planów z tą samą otwartością, zapałem
i zaangażowaniem, które towarzyszą działaniom Fundacji przez ostatnie 30 lat.
 
Gratulacje dla Fundacji odebrał Prezes Henryk Wróbel i Pani Dyrektor Helena Lellek.
fundacjaslask.jpeg