×
×

Dofinansowanie do informatyzacji

- Jesteśmy jednym z trzech powiatów, które otrzymały dofinansowanie na zakup sprzętu informatycznego oraz oprogramowania, niezbędnego do prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych oraz zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów – mówi starosta Henryk Lakwa.

– Dodatkowy sprzęt otrzymają pracownicy ewidencji gruntów w naszym Wydziale Geodezji i Kartografii, który to wydział koordynował wprowadzanie zmian w dostępie do danych geodezyjnych i kartograficznych w całym województwie - zaznacza starosta. - Było to możliwe dzięki projektowi, którego powiat był liderem oraz unijnemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego. Teraz mieszkańcy, firmy, instytucje, inwestorzy, projektanci czy geodeci mogą załatwiać sprawy związane z dostępem do danych przestrzennych bez wychodzenia z domu.

Z systemu korzystają wszystkie starostwa w regionie, Miasto Opole i Samorząd Województwa. Informowaliśmy już wcześniej o tym przedsięwzięciu. - Dodajemy teraz do systemu nową funkcjonalność - przypomina starosta. - Będzie połączony z księgami wieczystymi. Dane, które są u nas rejestrowane, automatycznie rejestrowane będą w księgach wieczystych. To znacznie przyśpiesza procedurę -  dodaje starosta.

Umowę o dofinansowanie z budżetu Województwa Opolskiego na sprzęt informatyczny dla Wydziału Geodezji i Kartografii podpisali: członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza, starosta Henryk Lakwa i członek Zarządu Powiatu Opolskiego Krzysztof Wysdak.

dotacjaoglaza.jpegdotacjaoglaza2.jpeg