WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Nauczyciele z Ukrainy gośćmi Starosty Opolskiego

Gośćmi Starosty Opolskiego byli przedstawiciele dolińskiej (Ukraina) oświaty. Nauczyciele i pracownicy centrum rehabilitacyjno - korekcyjnego z Wygody zwiedzili najładniejsze zakątki powiatu, między innymi JuraPark w Krasiejowie i spotkali się z pracownikami jednostek oświatowych. W Zespole Szkół w Ozimku poznali zasady korzystania z opolskiej eSzkoły  - modelu oświaty opartej na technologii informacyjno-komunikacyjnej stosowanej, by jak najlepiej przygotować uczniów i wychowanków do życia w zmieniającym się środowisku społeczeństwa informacyjnego. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Ozimku zaprezentowała swoją ofertę pomocy od diagnozy przez doradztwo, terapię, profilaktykę aż po neuroterapię. Gości szczególnie zainteresowała nowoczesna metoda trenowania mózgu - EEG - Biofeedback.  W Tułowicach obejrzeli sale lekcyjne, zaplecze sportowe i Regionalne Centrum Edukacji Przyrodniczo - Ekologiczne. W ostatnim dniu pobytu pracownicy Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu przedstawiciele realizowane w Centrum projekty: "Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości", "Edukacja ku Przyszłości", "Innowacyjna Szkoła Zawodowa III", "Comenius Regio", "Wirtualna firma dobrą praktyką kształcenia zawodowego". Na zakończenie wizyty goście wzięli udział w konferencji poświęconej procesowi budowania kapitału społecznego i jego złożoność ze szczególnym uwzględnieniem miejsca szkoły w tym zadaniu, zorganizowanej w związku z Dniem Edukacji Narodowej.