WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Nauczyciele z Ukrainy gośćmi Starosty Opolskiego

Gośćmi Starosty Opolskiego byli przedstawiciele dolińskiej (Ukraina) oświaty. Nauczyciele i pracownicy centrum rehabilitacyjno - korekcyjnego z Wygody zwiedzili najładniejsze zakątki powiatu, między innymi JuraPark w Krasiejowie i spotkali się z pracownikami jednostek oświatowych. W Zespole Szkół w Ozimku poznali zasady korzystania z opolskiej eSzkoły  - modelu oświaty opartej na technologii informacyjno-komunikacyjnej stosowanej, by jak najlepiej przygotować uczniów i wychowanków do życia w zmieniającym się środowisku społeczeństwa informacyjnego. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Ozimku zaprezentowała swoją ofertę pomocy od diagnozy przez doradztwo, terapię, profilaktykę aż po neuroterapię. Gości szczególnie zainteresowała nowoczesna metoda trenowania mózgu - EEG - Biofeedback.  W Tułowicach obejrzeli sale lekcyjne, zaplecze sportowe i Regionalne Centrum Edukacji Przyrodniczo - Ekologiczne. W ostatnim dniu pobytu pracownicy Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu przedstawiciele realizowane w Centrum projekty: "Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości", "Edukacja ku Przyszłości", "Innowacyjna Szkoła Zawodowa III", "Comenius Regio", "Wirtualna firma dobrą praktyką kształcenia zawodowego". Na zakończenie wizyty goście wzięli udział w konferencji poświęconej procesowi budowania kapitału społecznego i jego złożoność ze szczególnym uwzględnieniem miejsca szkoły w tym zadaniu, zorganizowanej w związku z Dniem Edukacji Narodowej.