×
×

Budowa kładki w Turawie. Wkrótce będzie bezpieczniej

- Za nami jeden z najważniejszych etapów budowy kładki wzdłuż mostu w Turawie - mówi starosta Henryk Lakwa. - To inwestycja niezwykle ważna ze względu na bezpieczeństwo pieszych i rowerów oraz planowaną przebudowę samego mostu.
 
Widoczny na zdjęciach poniżej montaż konstrukcji stalowych i podpór oznacza bliski finał prac. - Przypomnę, że to inwestycja konieczna ze względu na to, że most w Turawie wymaga remontu - zaznacza starosta. - Gdy do niego dojdzie i most zostanie zamknięty trzeba zapewnić mieszkańcom bezpieczne przejście na drugą stronę rzeki, w tym przede wszystkim uczniom i pracownikom pobliskiej szkoły. Na czas remontu dla samochodów zostałby zorganizowany objazd. Tak więc żeby przystąpić w przyszłości do remontu mostu, musieliśmy najpierw wybudować kładkę.
 
To inwestycja, która wpłynie również znacząco na poprawę bezpieczeństwa. W obecnej formie most nie jest bowiem przystosowany dla pieszych i rowerzystów. Biegnący tamtędy chodnik jest bardzo wąski, więc rozdzielenie ruchu samochodowego od ruchu pieszych i rowerzystów jest koniecznością.
 
- Jako członkowi Zarządu Powiatu Opolskiego zależy mi na wszystkich inwestycjach drogowych w całym powiecie, natomiast budowa kładki cieszy mnie w sposób szczególny, gdyż mieszkam w tej gminie i zdaję sobie sprawę jak pilna to była inwestycja - mówi Henryk Zapiór, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.
 
Budowa kładki to inwestycja, której całkowity koszt sięga blisko 4 mln zł. - podsumowuje starosta Henryk Lakwa.  - Z budżetu powiatu przeznaczaliśmy prawie 1 mln zł, z puli rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury na inwestycje mostowe prawie drugie tyle i ok 1,9 mln zł zł Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
Kładka w Turawie to jedna z kilku inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Opolski w tym roku.