WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja drogowa

Przed nami kolejna inwestycja drogowa - rozbudowa drogi powiatowej nr 1711 w Chrząstowicach. Udało się na pozyskać na nią dofinansowanie - prawie 5 milionów złotych - w ramach Polskiego Ładu. Chodzi dokładnie o ul. Ozimską. Dodatkowo w planach jest również modernizacja odcinków na trasie Lędziny-Chrząstowice.

Jak informuje Piotr Rybczyński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, jeśli wszystko pójdzie dobrze, rozbudowa drogi nr 1711 powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakres prac obejmuje wymianę całej konstrukcji drogi, wzmocnienie jej, budowę kanalizacji deszczowej, odwodnienia i oświetlenia. Na rozbudowywanym odcinku pojawią się przejścia dla pieszych i przystanek autobusowy. Planowany termin zakończenia inwestycji to jesień 2023 roku.

droga.jpeg