×
×

Otwarcie nowoczesnego boiska połączone z zawodami

Za nami oficjalne otwarcie nowoczesnego kompleksu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Niemodlinie. Inwestycja kosztowała ponad 2,3 mln zł i została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Opolskiego. Otwarcie boska wielofunkcyjnego zostało przesunięte z jesieni ub.r. na czerwiec 2022 ze względu na obowiązujące wówczas obostrzenia pandemiczne i teraz połączono je z powiatowymi zawodami lekkoatletycznymi o Puchar Starosty Opolskiego.
 
- Nowe boisko, które w zasadzie jest kompleksem lekkoatletycznym było bardzo potrzebne, stan techniczny i standard starego boiska jak najbardziej uzasadniał budowę nowego. Do tej pory uczniowie mieli do dyspozycji boisko budowane w latach 70. ubiegłego wieku, pokryte asfaltem oraz zniszczoną bieżnię i piaskownicę do skoku w dal. W tym samym czasie, w którym trwała budowa nowego kompleksu w Zespole Szkół w Niemodlinie wzrosła liczba uczniów w związku utworzeniem tam szkoły podstawowej, do której zostali przyjęci uczniowie ze zlikwidowanej Szkoły Podstawowej nr 2. W tej sytuacji z boiska korzysta jeszcze więcej uczniów, niż zakładano przy planowaniu inwestycji - mówi starosta Henryk Lakwa.
 
- W skład nowego kompleksu wchodzi: 200-metrowa bieżni okrężnej; 80-metrowa bieżnia prosta, skocznia do skoku w dal, boiska do gier zespołowych: piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki. Jest też profesjonalny kort tenisowy oraz boisko do badmintona - wylicza dyrektor ZS w Niemodlinie Violetta Szczyrk.
 
Oprócz uczniów, nauczycieli, uczestników zawodów i ich trenerów udział w otwarciu nowego obiektu wzięli:  starosta polski Henryk Lakwa, wicestarosta Opolski Leonarda Płoszaj, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Stanisława Brzozowska, zastępca Naczelnika Edukacji i Spraw Społecznych Anna Mikołaszewska, radny Powiatu Opolskiego Kazimierz Górski, burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz, asystent posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Violetty Porowskiej Paweł De Dydyński, przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Witoń, dyrektorzy zespolów szkół prowadzonych przez Powiat Opolski: Adam Sinicki (ZS Tułowice), Dariusz Bigas (ZS Ozimek)  i jego zastępca - Tomasz Ciekalski, Dariusz Sobków (Pomologia Prószków).

Wyniki zawodów i więcej zdjęć wkrótce.

boi1.jpegboi2.jpeg