×
×

Stalowa kładka przy moście w Turawie prawie gotowa!

Budowa kładki wzdłuż mostu w Turawie idzie pełną parą. To inwestycja niezwykle ważna ze względu na bezpieczeństwo pieszych i rowerów oraz planowaną przebudowę samego mostu.

- Jesteśmy na etapie montażu konstrukcji stalowej, podpór i pomostu - mówi Jacek Dziatkiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. – To inwestycja konieczna ze względu na to, że most w Turawie wymaga remontu.  Gdy do niego dojdzie  i most zostanie zamknięty, musimy zapewnić mieszkańcom bezpieczne przejście na drugą stronę rzeki, szczególnie uczniom i pracownikom położonej nieopodal mostu szkoły podstawowej. Dla samochodów zostanie wówczas zorganizowany objazd. Innymi słowy, żeby przystąpić w przyszłości do remontu mostu, musieliśmy wybudować kładkę – mówi dyrektor.

Kładka wpłynie również znacząco na poprawę bezpieczeństwa, w obecnej formie most nie jest bowiem przystosowany dla pieszych i rowerzystów. Biegnący tamtędy chodnik jest bardzo wąski. Zatem rozdzielenie ruchu samochodowego od ruchu pieszych i rowerzystów było po prostu konieczne.

- Cieszę się ogromnie, że udało nam się w tym roku przystąpić do realizacji tej ważnej inwestycji. Ma w tym swój udział Henryk Zapiór, członek Zarządu Powiatu Opolskiego – zaznacza starosta Henryk Lakwa.

- Budowa kładki to inwestycja, której całkowity koszt sięga blisko 4 mln zł - podsumowuje starosta Henryk Lakwa. –  Z własnego budżetu przeznaczaliśmy prawie 1 mln zł, z puli Ministerstwa Infrastruktury prawie drugie tyle i ok 1,9 mln zł zł Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kładka w Turawie to jedna z kilku inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Opolski w tym roku.

klad1.jpegklad2.jpegklad3.jpegklad4.jpegklad5.jpegklad7.jpegklad8.jpegklad9.jpegklad10.jpeg