×
×

Trwa nabór do szkół. Gdzie mamy najwięcej chętnych?

- Jesteśmy prawie na półmetku rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i już teraz widać, które kierunki w szkołach prowadzonych przez Powiat Opolski cieszą się największym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych. Wygląda na to, że pozostaną one na prowadzeniu do zakończenia naboru – mówi starosta Henryk Lakwa.

Na czele listy jest klasa wojskowa w Zespole Szkół w Tułowicach. Tam, na ten moment, jest najwięcej chętnych. Na drugim miejscu plasuje się klasa policyjna w Zespole Szkół w Prószkowie, tuż za nią są ex equo klasa mistrzostwa sportowego w szkole w Prószkowie i technikum leśne w Tułowicach.

Jeśli chodzi o pozostałe zespoły szkół: w Niemodlinie najpopularniejsza jest klasa wielozawodowa, a po niej – klasa ratownictwa medycznego i klasa społeczna, natomiast w Ozimku – wielozawodowa oraz artystyczno – medialna.

Przypomnijmy, jakie kierunki oferują prowadzone przez Powiat zespoły szkół w Ozimku, Niemodlinie, Prószkowie i Tułowicach.

Zespół Szkół w Tułowicach:

liceum: klasa przygotowania wojskowego, klasa sportowa o specjalności piłka ręczna

technikum leśne

Zespół Szkół w Prószkowie:

liceum: policyjna, strażacka, bezpieczeństwa narodowego , klasa artystyczno – medialna i klasa mistrzostwa sportowego z jedyną w Polsce specjalnością bramkarską

Zespół Szkół w Ozimku :

liceum : klasa humanistyczna, językowo – turystyczna, psychologiczno – pedagogiczna

technikum: technik informatyk, technik informatyk ze specjalnością e-sport, technik fotografii i multimediów

szkoła branżowa: klasa wielozawodowa

Zespół Szkół w Niemodlinie:

liceum: klasa ratownictwa medycznego, klasa społeczna

szkoła branżowa: klasa wielozawodowa

Przypominamy zainteresowanym, że zgodnie z harmonogramem naboru do szkół średnich czas na złożenie wniosku o przyjęcie do wybranej szkoły absolwenci szkół podstawowych będą mieli od 16 maja do 24 czerwca. W naborze elektronicznym kandydat wybiera dowolna liczbę klas z trzech szkół ponadpodstawowych, do których chciałby zostać przyjęty.

Szczegóły dotyczące oferty szkół prowadzonych przez powiat są dostępne na ich stronach internetowych i profilach na FB jak również w mediach społecznościowych powiatu opolskiego oraz w mediach lokalnych i regionalnych. Informacje można też uzyskać bezpośrednio w szkole, telefonicznie lub drogą mailową.

naborpolmetek.png