WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Most w Ozimku czeka przebudowa!

W ramach przebudowy mostu w Ozimku przede wszystkim jego konstrukcja zostanie wzmocniona. To konieczna inwestycja między innymi ze względu na przepisy dotyczące nośności. Jej koszt to 3,2 mln zł. - Ale udało nam się pozyskać dofinansowanie na pokrycie połowy wartości tego zadania z Ministerstwa Infrastruktury - mówi starosta Henryk Lakwa.

- Cieszę się z tego zastrzyku pieniędzy nie tylko dlatego, że remonty, a tym bardziej przebudowy mostów są kosztowne, ale także dlatego, że wymogi uzyskania dofiansowania właśnie na tego typu inwestycje nie są takie proste do spełnienia.

Wysokość dofinansowania do przebudowy mostu w Ozimku to 1,6 mln zł. Drugie tyle powiat dołoży z własnego budżetu. - Most w Ozimku znajdujący się w ciągu drogi Ozimek - Przywory obecnie ma nośność 30 ton, po przebudowie zwiększy się ona do 42 ton. Tym samym obiekt spełni - nałożone zmianami w przepisach - wymogi i będzie przystosowany do ciężkiego transportu - mówi Jacek Dziatkiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

mostozim1.jpegmostozim2.jpeg