WAŻNA INFORMACJA: Nieobecność Rzecznika Konsumentów 28.04-17.05.2022 r.***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Ten pomnik to symbol pojednania

W Folwarku, w gminie Prószków wzniesiono monument upamiętniający ofiary II wojny światowej z tej gminy. W uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika wzięła udział wicestarosta Leonarda Płoszaj. Jak podkreślano podczas odsłonięcia obelisku, jest on "znakiem pojednania, znakiem zwycięstwa miłości nad nienawiścią, nadziei nad bolesnymi doświadczeniami przeszłości (…), nowy pomnik to również wyraz szacunku dla historii i wydarzeń, które zwłaszcza na terenach naszej gminy odcisnęły się niezwykle bolesnym piętnem(...). Chcemy pamiętać, żeby nie dopuścić do powtórki tych wydarzeń”

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej i profilu FB Gminy Prószków.
pom5.jpeg pom1.jpeg pom2.jpeg pom3.jpeg pom4.jpeg pom6.jpeg