×
×

Dane geodezyjne - kolejne ułatwienia!

- Nasz Wydział Geodezji i Kartografii wprowadzi wkrótce kolejne usprawnienie w dostępie do danych geodezyjnych i kartograficznych - informuje starosta Henryk Lakwa. - Jak pamiętamy Powiat Opolski był liderem projektu, który znacznie ułatwia i upraszcza dostęp do wyżej wymienionych danych we wszystkich powiatach w naszym województwie.
 
Wdrożono szereg e-usług, dzięki którym mieszkańcy, instytucje, firmy, geodeci, rzeczoznawcy itp. mogą załatwiać sprawy bez wychodzenia z domu.
Teraz Wydział Geodezji i Kartografii wprowadza nowe usprawnienie dla Klientów z powiatu opolskiego. Chodzi o e-usługę, która umożliwia wzajemne przekazywanie i odbiór dokumentów między Wydziałem Geodezji a Wydziałem Ksiąg Wieczystych całkowicie online. To bardzo ułatwi wzajemną błyskawiczną aktualizację rejestrów. Wszelkie zmiany naniesione w Wydziale Geodezji będą od razu widoczne dla Wydziału Ksiąg Wieczystych, bez potrzeby wysyłania jak do tej pory drogą tradycyjną. Pomaga to usprawnić obrót nieruchomościami. Przy średnio 15 tysiącach zmian zgłaszanych rocznie do Wydziału Geodezji i Kartografii to jest duże usprawnienie i oszczędność czasu.
Kolejne e-usługi, które wdrażamy usprawnią pracę geodetów , którzy będą pobierać materiały cyfrowo, już całkowicie bezobsługowo, czyli bez kontaktu z Wydziałem. Dziś już to robią online, ale Wydział Geodezji jeszcze minimalnie w tym procesie uczestniczy. Nowe e-usługa umożliwi geodetom załatwienie spraw online przez pełne 24-godziny, bez wizyty w urzędzie.
geo1.jpeg