WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

18 - 20.09. 2013 Szkolenie obronne dla powiatu opolskiego

W dniach 18-20 września 2013 r. odbyło się szkolenie obronne i zarządzania kryzysowego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe  w Opolu i gminy powiatu opolskiego. Szczególną uwagę zwrócono na planowanie i realizację zadań wynikających z przygotowań obronnych oraz obrony cywilnej. Na szkoleniu zajmowano się również rolą, miejscem i zasadami działania zespołów służb zespolonych i niezespolonych powiatu opolskiego tych, które realizują zadania wynikające z planu obrony cywilnej powiatu oraz planów obrony cywilnej gmin. Zapoznano uczestników z problemami monitoringu hydrologiczno-meteorologicznego do osłony ludzi i mienia oraz przedstawiono zagrożenia cyberterroryzmem.
Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych w czasie, których uczestnicy uczyli sie udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku masowego zagrożenia. Obejrzeli również pokazy ratownictwa technicznego prowadzonego przez strażaków Komendy Miejskiej PSP.

Szkolenie w znacznym stopniu podniosło wiedzę samorządowców o zadaniach realizowanych na rzecz obronności i obrony cywilnej naszego powiatu.