×
×

Nasz projekt na podium!

Projekt, którego liderem był Powiat Opolski, znalazł się na podium w plebiscycie Gazety Wyborczej Opole na najważniejszą inwestycję w regionie dofinansowaną przez Unię Europejską.

- Na dwanaście zakwalifikowanych do finału inwestycji i projektów z całego województwa w internetowym (bezpłatnym) głosowaniu Czytelników  projekt „E-usługi cyfrowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych, który koordynowaliśmy, zajął trzecie miejsce! - nie kryje radości starosta Henryk Lakwa. - Cieszyłem się, że projekt znalazł się w finałowej dwunastce, a co dopiero, gdy ma miejsce na podium. Tym bardziej, że konkurował on z takimi finansowanymi z UE zadaniami jak:  obwodnica Niemodlina, MZK Opole, Most pieszo – rowerowy im. Joachima Halupczoka, czy obwodnica Opole – Nysa.

Przedstawiając nasz projekt w plebiscycie, Gazeta Wyborcza, tak go w skrócie opisała: „Dzięki wdrożonemu systemowi można między innymi składać wnioski o udostępnianie danych z wszystkich Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej województwa opolskiego. Za pomocą serwisu można też zgłaszać planowane prace geodezyjne i kartograficzne bez wychodzenia z domu. Platforma umożliwia też sporządzanie i wydawanie dokumentów planistycznych oraz decyzji lokalizacyjnych”. Więcej o wdrożonych zmianach pisaliśmy we wcześniejszych artykułach o projekcie.

Trzecie miejsce w plebiscycie pn. „Szukamy Złotych Gwiazd” wśród unijnych inwestycji to docenienie wysiłków wszystkich zaangażowanych w nasz projekt, od powstania do realizacji. Są to między innymi: Urząd Marszałkowski, wykonawca - firma „Comarch”, partnerzy w projekcie, czyli wszystkie powiaty Opolszczyzny, Miasto Opole, Samorząd Województwa Opolskiego, Wydział Geodezji i Kartografii naszego starostwa i jego naczelniczka, koordynująca całość projektu, Edyta Wenzel - Borkowska oraz wydziały: Organizacyjny i Administracyjno – Gospodarczy.euslugi.jpeg wyniki1.jpeg