WAŻNA INFORMACJA: Nieobecność Rzecznika Konsumentów 28.04-17.05.2022 r.***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Most pomocy: trzy karetki dla Ukrainy

- Trzy wyposażone karetki są już w naszym powiecie. Uzupełniamy je darami i powinny dziś jeszcze wyjechać do powiatu kałuskiego, a stamtąd na front. Bardzo szybko i nie pierwszy raz zadziałał most jaki nasz powiat od lat tworzy między partnerskimi powiatami z Niemiec i Ukrainy - mówi starosta Henryk Lakwa.

Karetki przyjechały w sobotę z partnerskiego powiatu Saalfeld-Rudolstadt w Turyngii.

- Ogromnie dziękuję naszym przyjaciołom a szczególnie staroście Marko Wolfram za zaangażowanie i szybką reakcję - podkreśla starosta. -  Dziękuję również kierowcom karetek z powiatu Gotha wTuryngii, którzy w ramach wolnego czasu przywieźli je do powiatu opolskiego. A dziś, dzięki zbiórce darów prowadzonej przez Zespół Szkół w Ozimku wypełnimy wolne miejsce w karetkach pomocą humanitarną, a następnie przekażemy wszystko przyjaciołom z Ukrainy - dodaje.

Równolegle, w ramach wspomnianego mostu wsparcia dla Ukrainy, powiat opolski koordynujemy kolejne akcję pomocy z Niemiec do powiatu kałuskiego, a stamtąd do miejsc, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna.

karetki1.jpeg karetki2.jpeg karetki3.jpeg karetki4.jpeg karetki5.jpeg karetki6.jpeg