×
×

PCPR Opole pomaga i szuka wolontariuszy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu również za naszym pośrednictwem przypomina o możliwości skorzystania z wsparcia psychologicznego w związku z sytuacją na Ukrainie. Poszukuje też wolontariuszy.
"W związku z działaniami militarnymi, które trwają na terytorium Ukrainy, Dział Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej pragnie zapewnić wsparcie pedagogiczno-psychologiczne dla wszystkich osób dotkniętych obecną sytuacją oraz udzielić poradnictwa dotyczącego sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.
Nasza oferta jest w szczególności kierowana do obywateli Ukrainy przebywających na terenie powiatu opolskiego.
W celu usprawnienia komunikacji polsko-ukraińskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu poszukuje wolontariuszy posługujących się językiem ukraińskim do towarzyszenia podczas spotkań z osobami, które nie porozumiewają się językiem polskim, a potrzebujących pilnego wsparcia.
Ponadto Centrum, poszukuje chętnych studentów kierunków psychologicznych i pedagogicznych z językiem ukraińskim, którzy są gotowi udzielić wsparcia osobom potrzebującym.
Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 77 44 20 531 lub 500 773 948
Grafika/ źródło: PCPR Opole
help.jpeg