×
×

Błyskawiczna akcja na apel o pomoc

- Kiedy Bogdan Lenigiewicz, przyjaciel i samorządowiec z partnerskiego powiatu kałuskiego zadzwonił z Krakowa, że za kilka godzin wraca pustym autobusem na Ukrainę i może go wykorzystać do przewiezienia pomocy humanitarnej, tyle ile zdążymy dostarczyć. - Nie przypuszczał, że w ciągu tych kilku godzin uda nam się wypełnić pomocą niemal cały autobus - mówi starosta Henryk Lakwa i wylicza osoby, instytucje, jednostki, które pomogły zorganizować tę błyskawiczną zbiórkę. - Było to możliwe dzięki:
- pomocy Komendanta Miejskiego PSP w Opolu Leszek Koksanowicz i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
- wsparciu naszych jednostek, które użyczyły busów: Dom Dziecka w Chmielowicach, Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie , Zespół Szkół w Tułowicach i Pomologia Prószków .
- pomocy burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz , Wójt Gminy Dąbrowa - Katarzyna Gołębiowska Jarek, burmistrza Tułowic Andrzeja Wesołowskiego oraz Mirosław Wieszołek - Burmistrz Ozimka , którzy błyskawicznie zareagowali na moją prośbę i przekazali część darów zbieranych w ich gminach, za co raz jeszcze ta drogą z serca im dziękuję
- Pani Dyrektor Jolancie Ryndak i szpitalowi Św. Rocha w Ozimku
- pomocy uczniów Zespół Szkół w Ozimku i Zespół Szkół Niemodlin, pracowników naszego starostwa i ww. jednostek, którzy pomogli w błyskawicznym tempie zebrać pomoc i przewieźć w okolice Krakowa.
 
Pomoc już dotarła do miejscowości Dolyna w partnerskim powiecie kałuskim, skąd trafi dalej do najbardziej potrzebujących. Ogromnie dziękuję wszystkim zaangażowanym za wielkie serce - podkreśla starosta
 
ukr_autobus0.jpegukr_autobus1.jpegukr_autobus2.jpeg