×
×

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

- Razem ze starostami z wszystkich powiatów współpracujemy z wojewodą co do organizacji przyjęć obywateli z Ukrainy i miejsc, gdzie są kierowani. Natomiast dzisiaj o 13.00 spotykam się z naszymi burmistrzami i wójtami w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, gdzie będziemy mówić o dalszych działaniach związanych z organizacją pomocy - mówi starosta Henryk Lakwa.

- W wielu miejscach na terenie powiatu trwają akcje pomocy. Niesamowita solidarność ludzkich serc. Dodam, że młodzież z Ukrainy, która uczy się w Pomologii, jest od czwartku objęta opieką psychologów. Jutro po spotkaniu PZZK poinformuję o ustaleniach - dodaje.
 
Wcześniej, tu i na FB  starosty i Powiatu Opolskiego podawane były linki do sprawdzonych stron z informacjami dla obywateli Ukrainy. Bardzo ważne, żeby obywatele Ukrainy przekroczeniu granicy zgłaszali się do punktów recepcyjnych, tam dostaną status uchodźcy. Bez tego dalsza pomoc jest niezwykle trudna. Oto link do ważnych informacji:  https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina