WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Piknik "Lato na pograniczu"

24 sierpnia 2013 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa opolskiego do udziału w transgranicznej imprezie rodzinnej Piknik „Lato na pograniczu”, organizowanej wspólnie przez Województwo Opolskie i Kraj Ołomuniecki na terenie Głuchołaz i Zlatych Hor.

Do występu na scenie ustawionej w amfiteatrze „Muszla Leśna” w Parku Zdrojowym w Głuchołazach zaproszone zostały znane gwiazdy, m.in.: Anita Lipnicka i John Porter, Lenka Dusilova i Zespół Wind Band. Ponadto w Zlatych Horach zagra Michal Hruza.

W trakcie imprezy Głuchołazy będą tętnić życiem – wokół sceny zorganizowane zostaną liczne atrakcje:

strefa edukacji: stoiska regionalnych twórców i rzemieślników, warsztaty, wystawy, konkursy, gry i zabawy sportowe,
strefa rekreacji: dmuchane atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia, trampolina, basem z piłeczkami, malowanie buziek, bańki mydlane, przeciąganie liny, puzzle europejskie, most do funduszy, animacje i zabawy z maskotką Syriusz.

Ponadto Marszałek Województwa Opolskiego i Burmistrz Głuchołaz zapraszają do wzięcia udziału w Transgranicznym Biegu Ulicznym na trasie Głuchołazy – Zlate Hory – Głuchołazy:
http://www.glucholazy.pl
http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=484

a także z transgranicznym rajdzie rowerowym na dystansie 30 i 70 km, który rozpocznie się w Zlatych Horach:
http://www.kr-olomoucky.cz/leto-v-pohranici-nabidne-cyklovyjizdku -a-pulmaraton-aktuality-2170.html

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.