×
×

Pomagamy tym, którzy ratują!

Powiat Opolski dołożył 150 tys. zł ze swojego budżetu na zakup nowego samochodu dla Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Opolu. To samochód o największych możliwościach ratowniczo – gaśniczych spośród tych, którymi obecnie dysponuje jednostka.

- Nowy samochód ze względu na swoje wyposażenie, a także większą pojemność środka gaśniczego, czy lepszą wydajność pompy, może służyć zarówno do gaszenia pożarów zabudowań, lasów, jak i terenów przemysłowych – mówi Leszek Koksanowicz, komendant KM PSP w Opolu. - Wartość nowego samochodu to 1 170 000 zł, kwotę 1 000 020 zł pokrywa Skarb Państwa. Brakowało nam 150 tys. zł. Zwróciliśmy się do starosty opolskiego Henryka Lakwy z prośbą o pomoc i dzięki szybkiej reakcji możemy dziś finalizować zakup tak potrzebnego nam samochodu.

- Radni powiatowi nie mieli wątpliwości podejmując uchwałę o przekazaniu potrzebnej kwoty – mówi starosta opolski Henryk Lakwa. – Nie po raz pierwszy nasz samorząd pomaga Komendzie Miejskiej PSP, która obejmuje swoim działaniem teren powiatu opolskiego. Czynimy to w miarę możliwości naszego budżetu. A każdy taki wydatek przekłada się na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

- Specyfikację do tego sprzętu opracowali sami strażacy, więc jest to sprzęt, który najbardziej odpowiada ich potrzebom – mówi Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. - Umożliwia przeprowadzania działań w najtrudniejszych warunkach z racji swojego specjalistycznego wyposażenia.  

straz.jpeg