WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Ruszyły przetargi na inwestycje drogowe

Jesteśmy po pierwszym przetargu na rozbudowę odcinka drogi powiatowej w Domecku i przygotowujemy się do kolejnego - na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Sokolnikach, gdzie wybudujemy ścieżkę pieszo – rowerową - mówi starosta Henryk Lakwa .

To dwa z kilku zaplanowanych na ten rok zadań drogowych. Według wstępnych szacunków inwestycja w Domecku miała kosztować ponad 3 mln zł, ale po zamknięciu procedury przetargowej może się okazać, że będzie kosztowała nieco mniej. Złożono dziewięć ofert.
Trwają jeszcze ostatnie formalności związane z ich weryfikacją, po których będzie można rozpocząć prace. Wykonana zostanie przede wszystkim jezdnia, kanalizacja deszczowa, chodniki. To oczywiście tylko część z długiej listy robót. Na inwestycję w Domecku powiat pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
domeckoszef1.jpeg