WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

2 - 6.08.2013 Kolejny kierunek współpracy z partnerem ukraińskim

WSPÓŁPRACA Z PARTNEREM ZE WSCHODU ROZKWITA

Na początku sierpnia (2 – 6.08) starosta opolski Henryk Lakwa i sekretarz powiatu Marzena Kazin odwiedzili ukraińska Dolinę. W otoczeniu Karpat - tysięc metrów nad poziomem morza  – mówi starosta opolski – mieliśmy okazję oglądać malowniczy, a momentami wręcz bajeczny świat ukraińskiej kultury. Na polanie wśród gór rodzimy folklor prezentowało kilkanaście wsi z powiatu dolińskiego. Były to wyroby rękodzieła ludowego, potrawy, śpiewy i tańce.  W "Karpackim Święcie Lata 2013"  udział wzięło kilka tysięcy osób. W bardziej oficjalnej części delegaci spotkali się z nowym starostą dolińskim szczebla rządowego Siergiejem Plotnikiem. Rozmowy dotyczyły treści układu partnerskiego, który we wrześniu tego roku zostanie zawarty pomiędzy powiatem opolskim a dolińską „rządówką”. Pobyt zakończyły uroczystości odpustowe w sanktuarium w Gosziwie na wzgórzu ´Jasna Góra´, które wznosi się nad szosą od Stryja do Iwano - Frankowska, a poprowadził je   Światosław Szewczuk arcybiskup kijowsko-halicki. W spotkaniach udział wzięli także starosta dobropolski z województwa donieckiego, starosta miłowski z województwa ługańskiego, zastępca wojewody iwanofrankowskiego i marszałek województwa iwanofrankowskiego.