×
×

Świąteczna tradycja i życzliwa pamięć

Jak co roku kombatanci i podopieczni organizacji kombatanckich oraz Związku Sybiraków z powiatu opolskiego otrzymali bożonarodzeniowe paczki wraz z życzeniami od starosty.

- Tradycja świątecznych odwiedzin została oczywiście zmodyfikowana i dostosowana do związanych z pandemią ograniczeń – mówi starosta Henryk Lakwa. - Niezależnie od formy tradycja ta, jak widać po reakcjach kombatantów jest dla nich ogromnie ważna. Mówią za każdym razem, że wzrusza ich nasza  życzliwa pamięć i zainteresowanie. Jest to też okazja, żeby dowiedzieć się jak się mają, co z ich zdrowiem i w czym możemy pomóc.

Współpracę z kombatantami z terenu powiatu koordynuje Wydział Edukacji i Spraw Społecznych w naszym Starostwie. - Miałem przyjemność odwiedzić w tym roku weteranów z Tułowic – dodaje starosta.

Stanisława Brzozowska, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w opolskim Starostwie oraz Adam Szkulik, który w tym wydziale odpowiada za współpracę z kombatantami przekazali paczki i życzenia kilkudziesięciu weteranom z gmin:  Popielów, Tułowice, Ozimek i Niemodlin, Chrząstowice, Tarnów i Komprachcice.

kombat1.jpegkombat3.jpegkombat2.jpeg