WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

26.07.2013 Święto Policji

Z ramienia opolskiego samorządu powiatowego w uroczystości udział wzięła Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski. Uczestniczyli także Komendant Miejski Policji, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, przedstawiciele władz samorządowych, kadra kierownicza jednostek policji z powiatu opolskiego i Opola oraz przedstawiciele służb współpracujących z Policją.
Policjanci, którzy przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i Opola zostali uhonorowani odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie policyjne. Zaproszeni goście złożyli Policjantom życzenia i gratulacje. Dziękowali za bardzo dobrą służbę i za to, że mieszkańcy Opolszczyzny czują się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania.
Leonarda Płoszaj złożyła Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym wyrazy szacunku i podziękowała za zaangażowanie, poświęcenie i trud wkładany w pełnienie odpowiedzialnej służby. Na zakończenie życzyła satysfakcji z pełnienia niełatwych obowiązków, bezpiecznej służby, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym i tego, by policyjny mundur darzony był należnym szacunkiem, a praca w pełni doceniona.