×
×

Najwięcej w pełni zaszczepionych jest w...

A zatem, w której gminie w powiecie opolskim jest najwięcej w pełni zaszczepionych? Jest to na dziś - gmina Niemodlin (46,7 procent), tuż za nią jest gmina Prószków, następnie gmina Tułowice, a potem kolejno gminy: Dąbrowa, Popielów, Łubniany, Dobrzeń Wielki, Ozimek, Tarnów Opolski, Komprachcice, Murów, Chrząstowice, Turawa.

Na dziś (16.11.2021), jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków zakażeń COVID-19, w powiecie opolskim odnotowano ich - 19. Więcej w skali województwa ma tylko miasto Opole i powiat kędzierzyńsko - kozielski. - Zachęcam więc, szczepcie się - apeluje Henryk Lakwa, starosta opolski. - Zróbcie to dla siebie i dla innych. Zróbcie to jak najszybciej, żeby potem nie żałować. Bo nawet jeśli, mimo szczepienia dojdzie do zakażenia, to u osób  zaszczepionych COVID-19 ma o wiele łagodniejszy przebieg. Nie ryzykuje się utraty życia i zdrowia z powodu powikłań. Dlatego , ponownie apeluję - #szczepciesię. Powiat Opolski nie należy niestety do czołówki pod względem tzw. wyszczepialności, a trzeba pamiętać, że jak dojdzie do obostrzeń, to mogą być one wprowadzane lokalnie - w najsłabiej wyszczepionych powiatach.

Ponieważ nie ma rejonizacji, każdy może zaszczepić się w dowolnym punkcie szczepień. Aby się zarejestrować należy zadzwonić do wybranej przychodni, na ogólnopolską infolinię tel. 989 lub przez Internetowe Konto Pacjenta. #Szczepciesie nie tylko dla siebie!

szczep_pakat.jpeg