×
×

Nowoczesny kompleks sportowy - prawie gotowy!

Dobiega końca budowa nowoczesnego boiska lekkoatletycznego w Niemodlinie. Koszt to 2,3 mln zł.  - Trwają ostatnie odbiory, prace uzupełniające i wkrótce będziemy mogli mówić o oficjalnym oddaniu do użytku nowego, jakże oczekiwanego obiektu – mówi Violetta Szczyrk, dyrektor Zespołu Szkół w Niemodlinie. – Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed końcem roku, będzie tam prowadzona część zajęć wf czy zajęć pozalekcyjnych,  jeśli tylko pogoda na to pozwoli.

Koszt inwestycji to ponad 2,2 mln zł. Została w całości sfinansowana z budżetu powiatu opolskiego, który prowadzi Zespół Szkół w Niemodlinie.

- Nowe boisko, które w zasadzie jest kompleksem lekkoatletycznym było bardzo potrzebne, stan techniczny i standard starego boiska jak najbardziej uzasadniał budowę nowego. Do tej pory uczniowie mieli do dyspozycji boisko budowane w latach 70. ubiegłego wieku, pokryte asfaltem oraz zniszczoną bieżnię i piaskownicę do skoku w dal - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.  - W tym samym czasie, w którym trwała budowa nowego kompleksu w Zespole Szkół w Niemodlinie wzrosła liczba uczniów w związku  utworzeniem tam szkoły podstawowej, do której zostali przyjęci uczniowie ze zlikwidowanej Szkoły Podstawowej nr 2. W tej sytuacji z boiska będzie korzystać jeszcze więcej uczniów, niż zakładano przy planowaniu inwestycji.

W skład nowego kompleksu wchodzi: 200-metrowa bieżni okrężnej; 80-metrowa bieżnia prosta, skocznia do skoku w dal, boiska do gier zespołowych:

  • piłki ręcznej,
  • koszykówki,
  • a także siatkówki.

Jest też profesjonalny kort tenisowy oraz boisko do badmintona.