×
×

Sprzęt dla Pomologii

Zespół Szkół w Prószkowie wzbogaci się, wkrótce o monitor interaktywny w ramach programu „Aktywna tablica 2021”. To tylko jeden z wniosków o dofinansowanie do wyposażenia szkół. Jeszcze w tym tygodniu powstanie tam dofinansowana z MON strzelnica.

Monitor interaktywny to nie to samo co popularne tablica interaktywna, która w tej chwili jest w szkołach standardem. Monitor jest urządzeniem nowocześniejszym i daje dużo więcej możliwości przy prowadzeniu lekcji. Można go porównać do obsługi telefonu komórkowego lub tabletu ze znacznie większym ekranem i większą mocą obliczeniową. Są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze niż tablice, choćby dlatego, że do tablicy interaktywnej trzeba dokupić dodatkowy sprzęt: projektor, uchwyt i komputer. Oprócz tego tablica sama w sobie jest jedynie powierzchnią na której wyświetlany jest obraz, nie może pracować samodzielnie a jedynie w zestawie z pozostałym sprzętem. Monitor interaktywny nie potrzebuje żadnych zewnętrznych urządzeń do pracy.

Monitory dotykowe są oparte są na wgranym fabrycznie systemie Android, można na nich prowadzić prezentacje bezpośrednio z pendrive, bez użycia komputera. Można tworzyć, edytować oraz zapisywać pliki na monitorze interaktywnym przy użyciu oprogramowania dołączonego przez każdego producenta a następnie odtwarzać je na prywatnym lub służbowym komputerze.

Możliwości jest o wiele więcej. Do tego monitory dotykowe posiadają matryce w rozdzielczości 4K/UHD dzięki czemu wyświetlany obraz jest bardzo ostry i niezwykle wyrazisty. Można je również  rozbudować o komputer.

monitor_szkola.jpegm