×
×

DPS "po godzinach"

Z rozluźniających umysł i ciało zajęć jogi mogą korzystać w nowo otwartej sali w DPS w Prószkowie pracownicy tej placówki. Za zajęcia płacą sami, a pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

"Praca obciążająca ciało i umysł, często w stresie, z doświadczaniem trudnych sytuacji, wymaga przede wszystkim zaopiekowania się sobą. Bez należytej uwagi łatwo o zniechęcenie, frustrację czy wypalenie zawodowe" - czytamy na FB Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie.

- Mając na uwadze trudne warunki pracy wszystkich osób związanych z profesjonalną pomocą oraz wykorzystując potencjał naszej nowej sali gimnastycznej, zaproponowaliśmy naszym pracownikom korzystanie z zajęć jogi - mówi Katarzyna Ścipień, wicedyrektor DPS. - Są z całą pewnością pomocne, a efekty już po pierwszych zajęciach odczuwalne, nie wspominając o fajnym integrującym klimacie. To był naprawdę dobry pomysł - podsumowuje.

Joga pozwala na spotkanie ze sobą, wymaga wygospodarowania czasu dla siebie (co wcale nie jest takie proste), skupienia na oddechu, na byciu tu i teraz, co w niezwykły sposób uspokaja natłok myśli. Na poziomie fizycznym wspiera poprawę mobilności i elastyczności oraz jak twierdzą osoby, które rozpoczęły swoją praktykę - znacznie poprawia jakość snu. Zajęcia prowadzą doświadczone instruktorki Teresa Głuszek i Weronika Gucman.