×
×

120 tys. zł dotacji na wymianę kopciuchów

piecyk1.jpeg

Nie wszystkie powiaty w Polsce czy w województwie decydują się na uruchomienie własnych dotacji do wymiany kopciuchów. Jednym z tych, które zdecydowały się na tę formę wsparcia w walce ze smogiem jest Powiat Opolski. Powiat Krakowski informując o uruchomieniu własnych dotacji na piece, podkreśla wręcz, że należy do nielicznych samorządów powiatowych w kraju, które przeznaczają na ten cel pieniądze z własnego budżetu.

- W naszym województwie podobne działania na rzecz walki ze smogiem podejmują od co najmniej kilku lat powiaty: krapkowcki, głubczycki czy nyski oraz nasz opolski – wymienia starosta opolski Henryk Lakwa.

- Udało nam się ponownie wygospodarować w budżecie na ten rok pieniądze na wsparcie wymiany źródeł ciepła w domach i mieszkaniach – mówi starosta opolski Henryk Lakwa. – Łącznie 120 tys. zł.  

Warunkiem ubiegania się o tę formę pomocy było kupno bądź montaż kotłów gazowego, elektrycznego, olejowego lub podłączenie posesji do sieci ciepłowniczej. Przyznawaliśmy 3 tys. zł w przypadku podłączenia lokalu do sieci, również 3 tys. zł w przypadku zakupu kotła o mocy do 30 kW i 3,5 tys. zł gdy nowy kocioł będzie miał moc większą niż 30 kW i 3 tysiące złotych w przypadku zakupu pompy ciepła.