×
×

Goszczowice: i to już koniec, czyli...

Tytułowy i to już koniec dotyczy inwestycji przy drodze powiatowej nr 1522 w Goszczowicach. Została oficjalnie oddana do użytku. Mieszkańcy bezpiecznie mogą chodzić nowym chodnikiem do przystanku  PKP. 

To jedna z kilku inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Opolski w tym roku. - Ta inwestycja jeszcze nie do końca rozwiązuje wszystkie problemy komunikacyjne mieszkańców ale mamy bardzo dobry odcinek drogi od dworca PKP do remizy strażackiej – mówi Henryk Lakwa, starosta opolski. - Pozostał jeszcze odcinek w kierunku cmentarza. 

Pieniądze na inwestycję w Goszczowicach Powiat Opolski pozyskał z Rządowego Programu Rozwoju Dróg . Cała inwestycja kosztowała blisko 600 tys. zł. Dofinansowanie w kwocie 262 tys. zł pokryło blisko połowę kosztów kwalifikowanych.

Sfrezowano jezdnię i wykonano nową nawierzchnię. Droga została odwodniona. Przebudowano sieć telekomunikacyjną i światłowodową, wykonano oświetlenie. Najważniejszym elementem inwestycji był budowa chodnika, którego tu wcześniej nie było.

- To znaczący sposób poprawiło bezpieczeństwo – mówi Andrzej Wesołowski, burmistrz Tułowic. – I dobrze się złożyło, że budowa chodnika zgrała się w czasie z uruchomieniem tak bardzo oczekiwanego przystanku kolejowego w Goszczowicach.

Zgodnie z tradycją zakończenie inwestycji zostało przypieczętowane symbolicznym przecięciem wstęgi przez starostę opolskiego Henryka Lakwę, przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Tułowicach Frederica Coppina, burmistrza Tułowic Andrzeja Wesołowskiego oraz sołtysa Goszczowic – Andrzeja Pochopienia.  

goszcz1.jpeggosz2.jpeg