WAŻNA INFORMACJA: Komunikat dotyczący Nagród Starosty – Magnolie Powiatu Opolskiego***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Od 10.05.2021 r. darmowe porady prawne w powiecie opolskim są udzielane w punktach stacjonarnie jak i zdalnie***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

WTZ dają się poznać

Działające od niedawna Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim dają się lepiej poznać, pokazują na czym polega ich działalność i co mają do zaproponowania niepełnosprawnym nie tylko poprzez rozmowy z zainteresowanymi czy media społecznościowe. Bliższemu poznaniu, integracji z lokalną społecznością i nie tylko służył piknik zorganizowany przez WTZ wspólnie Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowie Opolskim.  w Krzysztof Wysdak - Członek Zarządu Powiatu Opolskiego miał przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, jako przedstawiciel samorządu, który utworzył Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim powierzając ich prowadzenie opolskiej Fundacji Dom.

- Przypomnijmy, że nasz powiat wygospodarował cały parter budynku Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim dla WTZ, sfinansował adaptację i wyposażenie pomieszczeń (koszt: ponad 300 tys. zł) i wspiera bieżącą działalność. Utworzenie drugiej tego typu placówka na terenie tak rozległego powiatu jak opolski było konieczne. Zainteresowanie uczestnictwem jest bardzo duże. Fundacja DOM znakomicie realizuje misję i cele nowej placówki - mówi Krzysztof Wysdak. 

Na uczestników pikniku czekały: warsztaty stolarskie, ceramiczne, malarskie i rękodzielnicze, strefa relaksu i atrakcje dla dzieci. Zachęcamy do odwiedzania profilu WTZ w Tarnowie Opolskim na FB. 

piknik2.jpeg piknik3.jpegpiknik1.jpeg