WAŻNA INFORMACJA: Komunikat dotyczący Nagród Starosty – Magnolie Powiatu Opolskiego***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Od 10.05.2021 r. darmowe porady prawne w powiecie opolskim są udzielane w punktach stacjonarnie jak i zdalnie***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

Starosta jako... Dulski? Narodowe czytanie w Pomologii

Jedną z naszych szkół, które włączyły się do Narodowego Czytania, którego lekturą była w tym roku "Moralność Pani Dulskiej" była Pomologia Prószków. Formę krótkiego spektaklu nadał tegorocznemu czytaniu Sławomir Kuligowski, nauczyciel w prószkowskim Zespole Szkół, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, a wystąpili w nim: 

Dulska - Magdalena Malewicz, nauczyciel w Pomologii

Zbyszek - Dariusz Sobków, dyrektor szkoły

Hanka - Monika Poliwka, kierownik internatu

Mela - Wiktoria Nimpsz - Hesia- Nikola Chaińska, obie są uczennicami szkoły 

Obsługa techniczna- Marcin Olszewski, nauczyciel w Pomologii.

- Wszystkim ogromnie gratuluję i dziękuję za zaproszenie - mówi starosta Henryk Lakwa. - Reżyser obsadził mnie w roli prawie niemej, gdyż jak wiadomo Dulski był milczkiem. Robiłem więc miny zgodnie ze wskazówkami reżysera. Gratuluję pomysłu i wykonania całej obsadzie, dziękuję młodzieży z Pomologii za pokrzepiającą i neutralizującą tremę atmosferę.  

Filmik i zdjęcia z Narodowego Czytania w Pomologii oraz z prób znajdziecie na stronie szkoły: 

Narodowe czytanie – Moralność Pani Dulskiej | Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie (pomologia.pl)