×
×

1 - 8.07.13 "Młodzież aktywna w działaniu"

 O trzeciej nad ranem do internatu w Zespole Szkół w Tułowicach przyjechała młodzież z Finlandii - Heinola, Szwecji - Karslshamn i Niemiec -Peine. Dziś w godzinach przedpołudniowych przywitała ich Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski .
Młodzi ludzie wizytują powiat opolski w ramach wymiany pomiędzy czterema krajami, które realizują projekt: „Młodzież w aktywnym działaniu”. Spotkają się od 11 lat, co roku w innym kraju. Ubiegły rok był rokiem jubileuszowym. W Niemczech spotkali się liderzy – opiekunowie dokonując podsumowania 10 letniej współpracy i ustalając  kierunki rozwoju na przyszłość. W następnym roku spotkanie odbędzie się w Niemczech potem w Finlandii i Szwecji.  Projekt rozpoczął się w 2002. Zespół Szkół w Niemodlinie dołączył do niego w 2006 roku. 
Młodzież będzie przebywała od 1 - 8.07 2013 biorąc udział w zabawach i grach interaktywnych. Organizatorzy przygotowali również szereg wycieczek: do obozu w Łambinowicach, JuraParku w Krasiejowie, skansenu w Bierkowicach, obozu w Oświęcimiu i do Krakowa. 5 lipca zaplanowano wycieczkę do Opola gdzie po zwidzeniu amfiteatru, filharmonii, kościoła Franciszkanów uczniowie spotkają się z Leonardą Płoszaj wicestarostą opolskim i obejrzą prezentację na temat powiatu opolskiego.