WAŻNA INFORMACJA: Nieobecność Rzecznika Konsumentów w dniu 29.09.2022 r.***Uwaga! Chwilowy brak dzienników budowy za 10,00 zł i 25,00 zł. Za utrudnienia przepraszamy***Zmiana w Prawie budowlanym***UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Najchętniej wybierane kierunki

- Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Opolski, najwięcej chętnych złożyło podania do Zespołu Szkół w Prószkowie,  do klasy policyjnej i mistrzostwa sportowego w tamtejszym liceum – mówi Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski.

- Sporym zainteresowaniem cieszy się również Zespół Szkół w Tułowicach, szczególnie klasa przygotowania wojskowego w liceum oraz klasa leśna w technikum. W Zespole Szkół w Niemodlinie tak jak co roku najwięcej chętnych aplikowało do liceum, do klasy o profilu ratownictwo medyczne, a w Zespole Szkół w Ozimku, do szkoły branżowej – podsumowuje wicestarosta.

Oprócz wyżej wymienionych kierunków oferowanych przez szkoły podległe Powiatowi Opolskiemu, pod względem liczby chętnych, na kolejnych miejscach plasują się:   klasa turystyczna – językowa i psychologiczno – pedagogiczna w Zespole Szkół w Ozimku, klasa społeczna w Zespole Szkół w Niemodlinie, oraz klasa strażacka i bezpieczeństwa narodowego w Zespole Szkół w Prószkowie.