×
×

Sezon na "nakładki"

Oprócz kilku dużych inwestycji drogowych, między innymi w Goszczowicach (zakończona), Zimnicach Małych (w trakcie) czy Masowie (rozpoczęta), Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu prowadzi też - jak co roku - cząstkowe remonty metodą nakładkową na drogach w całym powiecie. Na zdjęciach jeden z remontowanych tą metodą odcinków w gminie Murów. Lada moment zostaną wymienione kolejne fragmenty nawierzchni na tej trasie. - Tego typu remonty są prowadzone w wielu innych miejscach na drogach powiatowych. W tegorocznym budżecie powiat przeznaczył na nakładki ponad 1,8 mln zł - mówi Henryk Lakwa. 

- System nakładkowy to jedna z metod naprawy nawierzchni, przez jej wymianę na krótszych, liczących średnio 300 – 500 m i więcej, odcinkach, Nakładki wykonujemy na terenie wszystkich obwodów drogowych w powiecie opolskim - dodaje Jacek Dziatkiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu. 

Ile łącznie uda się wyremontować odcinków będzie wiadomo po zakończeniu prac we wszystkich obwodach drogowych. 

Do zrobienia wciąż jest sporo, bo - jak często podkreślamy - powiat opolski, wraz z utworzeniem tego szczebla samorządu, przejął w zarząd jedną z najdłuższych sieci dróg powiatowych w województwie - tj. 560 km, po powiększeniu Opola - 540 km. Coroczne podzielone na kilka etapów kompleksowe przebudowy, na które powiat pozyskuje również dofinansowania z UE i programów rządowych, oraz "nakładki" pozwalają systematycznie poprawiać stan dróg. Oczekiwania mieszkańców co do remontów jak w każdym powiecie są duże, toteż co roku drogi w naszych  wydatkach inwestycyjnych są na pierwszym miejscu.  

nakladki.jpeg