WAŻNA INFORMACJA: Komunikat dotyczący Nagród Starosty – Magnolie Powiatu Opolskiego***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Od 10.05.2021 r. darmowe porady prawne w powiecie opolskim są udzielane w punktach stacjonarnie jak i zdalnie***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

Komenda Miejska Policji obchodziła ważną rocznicę

Komenda Miejska Policji w Opolu obchodziła wczoraj 102. Rocznicę powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze otrzymali wyróżnienia i akty mianowania. Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Opolu Rafał Drozdowski. Udział w niej wziął również komendant wojewódzki Policji w Opolu Rafał Kochańczyk. 

W tym roku we wszystkich korpusach policyjnych komendy miejskiej awansowało 161 funkcjonariuszy. W związku z obostrzeniami nie wszyscy policjanci podczas tej uroczystości mogli odebrać odznaczenia i akty mianowania. Z tego samego powodu niewielkie było też grono przedstawicieli instytucji współpracujących z opolską komendą, był wśród nich starosta Henryk Lakwa, który przekazał funkcjonariuszom życzenia i gratulacje. Jeden z policjantów został odznaczony medalem ,,Zasłużony Policjant”, a 18 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

policja2.jpegpolicja1.jpeg