WAŻNA INFORMACJA: Komunikat dotyczący Nagród Starosty – Magnolie Powiatu Opolskiego***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Od 10.05.2021 r. darmowe porady prawne w powiecie opolskim są udzielane w punktach stacjonarnie jak i zdalnie***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

Strzelnica w powiecie 2021

W ramach ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej konkursu ofert pn. „Strzelnica w powiecie 2021” Powiat Opolski otrzymał dofinansowanie na realizację zadania  związanego z utworzeniem wirtualnej strzelnicy z pracami przygotowawczymi oraz zakup wyposażenia strzelnicy wirtualnej zlokalizowanej w budynku Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Koszt całego zadania wynosi 168 000,00zł. w tym kwota dofinansowania Ministerstwa Obrony Narodowej wynosi 134 400,00 zł.

Wirtualna strzelnica będzie służyć uczniom w ramach działalności dydaktyczno-wychowawczej w dziedzinie obronności państwa oraz organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz obronności państwa. Korzystnie podziała na propagowanie strzelectwa w powiecie a wśród uczniów pozytywnie wpłynie na kształtowanie się postaw proobronnych, uatrakcyjni służbę wojskową poprzez kształtowanie właściwych nawyków i zasad bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią. Ponadto ze strzelnicy będą mogli korzystać uczniowie Zespołu Szkół w Tułowicach (dla których organem prowadzącym jest Powiat Opolski), którzy kształcą się w oddziałach przygotowania wojskowego.

 

Wirtualna Strzelnica w Powiecie Opolskim.jpeg